Start / Publikacje / Dlaczego Twoja firma potrzebuje Corporate Performence Managment? Oto sześć głównych powodów

Dlaczego Twoja firma potrzebuje Corporate Performence Managment? Oto sześć głównych powodów

  • Doba to za mało 

Czy w Twojej firmie analiza danych finansowych na arkuszach kalkulacyjnych to niekończące  się pasmo wycinania, wklejania, tworzenia formuł i układów? Wydaje się, że proste czynności nie mają końca, a doba to wciąż za mało? W rezultacie pracownicy tracą czas i zapał do pracy,  a Ty pieniądze. 
Oprogramowanie CPM pozwala zaoszczędzić godziny potrzebne na dostęp i zarządzanie danymi. W ten sposób nie tylko zaoszczędzisz czas i pieniądze. Zyskasz entuzjazm i zapał oraz satysfakcję pracowników. 

  • Błędy i bałagan w danych

Praca na arkuszach kalkulacyjnych wymaga od Ciebie ręcznego wpisu danych? Łatwo zatem o błędy i pomyłki. Poza tym proces śledzenia zmian wprowadzonych do zatwierdzonych danych, staje się niemożliwy, ponieważ nie widać aktualizacji w raportach…
A co ze standardami zapisu danych przez pracowników? Albo ich nie ma, albo każdy ma własny. W rezultacie obniża to jakość i wprowadza chaos w danych. 
Z pomocą przyjdzie ci Oprogramowanie CPM, które pozwala na obsługę złożonych procesów finansowych. Wprowadza także niezmienne procedury pracy na danych i  zapewnia ich przejrzystość.

  • Dane milczą jak głaz

Powiązanie  osiągania celów i działań korporacyjnych z samymi działaniami operacyjnymi wydają Ci się ułańską fantazją? Tymczasem dziś już wiele firm to robi.  Nic tak nie poprawia sytuacji finansowej firmy jak skuteczność pomiaru i podejmowania lepszych decyzji biznesowych w przyszłości. 
Umieść z powrotem cel i wartość w procesie planowania. Łącz wydajność z wynikami kiedy tylko chcesz- co miesiąc lub raz w tygodniu. 

  • Dostęp do danych finansowych to wciąż wyzwanie

Potrzeba czasu by opracować dane finansowe? Tymczasem zarząd oczekuje informacji w minutach? Czy można być na to przygotowanym?  
Integracja oprogramowania CPM z systemem ERP pozwala łatwo zorganizować dostęp do danych finansowych.  

  • Zmiany w Twojej firmie to wciąż wrażliwy temat. 

Jeśli już teraz zmagasz się z ręcznym wprowadzaniem danych, to co będzie jeśli Twoja firma się rozrośnie? Oznacza to dużo danych i jeszcze więcej dokumentów. 
Oprogramowanie do zarządzania wydajnością korporacyjną umożliwia analizowanie danych historycznych wraz z aktualnymi trendami na rynku. Dzięki temu możesz przewidzieć przyszłe rezultaty. 

  • Co będzie z Twoim ERP? 

Jest wiele różnic między głównym księgowym a analitykiem finansowym. Księgowy pracuje w oparciu o podstawowe zasady rachunkowości, a analityk finansowy w oparciu o te dane. Dzięki nim jest w stanie dostarczyć firmie bardziej strategicznych i zróżnicowanych  informacji. 
Taka zależność charakteryzuje integralność systemu ERP i oprogramowania CPM. 
Oprogramowanie CPM przedłuży żywotność i wartość inwestycji w Twój system ERP, ponieważ płynnie integruje się niemal z każdym systemem stosowanym dzisiaj i pozwala na wydobywanie cennych informacji.