• Start
 • Publikacje
 • Dlaczego Twoja firma potrzebuje Corporate Performance Managment? Oto sześć głównych powodów
 • Dlaczego Twoja firma potrzebuje Corporate Performance Managment? Oto sześć głównych powodów

   

  1. Doba to za mało

  Czy w Twojej firmie analiza danych finansowych na arkuszach kalkulacyjnych to niekończące  się pasmo wycinania, wklejania, tworzenia formuł i układów? Wydaje się, że proste czynności nie mają końca, a doba to wciąż za mało? W rezultacie pracownicy tracą czas i zapał do pracy,  a Ty pieniądze. 
  Oprogramowanie CPM pozwala zaoszczędzić godziny potrzebne na dostęp i zarządzanie danymi. W ten sposób nie tylko zaoszczędzisz czas i pieniądze. Zyskasz entuzjazm i zapał oraz satysfakcję pracowników. 

   

  2. Błędy i bałagan w danych

  Praca na arkuszach kalkulacyjnych wymaga od Ciebie ręcznego wpisu danych? Łatwo zatem o błędy i pomyłki. Poza tym proces śledzenia zmian wprowadzonych do zatwierdzonych danych, staje się niemożliwy, ponieważ nie widać aktualizacji w raportach…
  A co ze standardami zapisu danych przez pracowników? Albo ich nie ma, albo każdy ma własny. W rezultacie obniża to jakość i wprowadza chaos w danych. 
  Z pomocą przyjdzie ci Oprogramowanie CPM, które pozwala na obsługę złożonych procesów finansowych. Wprowadza także niezmienne procedury pracy na danych i  zapewnia ich przejrzystość.

   

  3. Dane milczą jak głaz

  Powiązanie  osiągania celów i działań korporacyjnych z samymi działaniami operacyjnymi wydają Ci się ułańską fantazją? Tymczasem dziś już wiele firm to robi.  Nic tak nie poprawia sytuacji finansowej firmy jak skuteczność pomiaru i podejmowania lepszych decyzji biznesowych w przyszłości. 
  Umieść z powrotem cel i wartość w procesie planowania. Łącz wydajność z wynikami kiedy tylko chcesz- co miesiąc lub raz w tygodniu. 

   

  4. Dostęp do danych finansowych to wciąż wyzwanie

  Potrzeba czasu by opracować dane finansowe? Tymczasem zarząd oczekuje informacji w minutach? Czy można być na to przygotowanym?  
  Integracja oprogramowania CPM z systemem ERP pozwala łatwo zorganizować dostęp do danych finansowych.  

   

  5. Zmiany w Twojej firmie to wciąż wrażliwy temat

  Jeśli już teraz zmagasz się z ręcznym wprowadzaniem danych, to co będzie jeśli Twoja firma się rozrośnie? Oznacza to dużo danych i jeszcze więcej dokumentów. 
  Oprogramowanie do zarządzania wydajnością korporacyjną umożliwia analizowanie danych historycznych wraz z aktualnymi trendami na rynku. Dzięki temu możesz przewidzieć przyszłe rezultaty. 

   

  6. Co będzie z Twoim ERP? 

  Jest wiele różnic między głównym księgowym a analitykiem finansowym. Księgowy pracuje w oparciu o podstawowe zasady rachunkowości, a analityk finansowy w oparciu o te dane. Dzięki nim jest w stanie dostarczyć firmie bardziej strategicznych i zróżnicowanych  informacji. 
  Taka zależność charakteryzuje integralność systemu ERP i oprogramowania CPM. 
  Oprogramowanie CPM przedłuży żywotność i wartość inwestycji w Twój system ERP, ponieważ płynnie integruje się niemal z każdym systemem stosowanym dzisiaj i pozwala na wydobywanie cennych informacji. 

   

  Sprawdź więcej możliwości tego oprogramowania CPM na bezpłatnym webinarium!