Integracja CONTROL z Power BI

Integracja CONTROL z Power BI firmy Microsoft
Wraz z pojawieniem się wersji 10.2 użytkownicy systemu CONTROL mają możliwość korzystania z narzędzia do wizualizacji danych Power BI firmy Microsoft.

Pakiet narzędzi do analizy biznesowej w usłudze Power BI umożliwia każdemu użytkownikowi łatwo tworzyć i udostępniać zaawansowane prezentacje graficzne. Wszystko to powstaje na podstawie danych zebranych z wielu źródeł. Opracowanie wizualizacji jest prostym zadaniem nie tylko podczas tworzenia, ale również w późniejszym etapie jego obsługi, zapewniając doskonały wgląd do poszczególnych informacji. Połączenie funkcji Power BI z systemem CONTROL tworzy nieograniczoną platformę pozwalającą na prezentacje danych w każdej formie i na każdym poziomie kadry kierowniczej.

 

Power BI / system CONTROL
Użytkownicy systemu CONTROL mają możliwość modyfikowania, zarządzania oraz wglądu do różnych danych, w tym aktualnych i rzeczywistych oraz prognozowanych. Możliwość drążenia wyników i danych jest zdecydowanym atutem tego systemu.

Dzięki wykorzystaniu funkcji Microsoft Excel, takie czynności jak raportowanie, przygotowanie wykresów czy zaawansowanych analiz wspierają najbardziej wymagające działy w firmie. Graficzne przedstawienie danych pozwala na dynamiczne zobrazowanie sytuacji w firmie i prezentacje informacji w sposób łatwy do odczytania. 
Czynniki takie jak potrzeba uczenia się nowej technologii, konfiguracja infrastruktury czy wsparcie IT zostały całkowicie zminimalizowane, tak aby użytkownik mógł wykorzystać swoją wiedzę, a czas przeznaczyć na analizowanie danych.
 

Jak to działa? 
Wszelkie dane, które użytkownik widzi w systemie CONTROL mogą zostać użyte jako źródło do integralnego dodatku Power Pivot i zawierać widok obliczeniowy w dowolnej walucie. Poza tym zapewnia wgląd do określonych szczegółów, a nawet modelu danych źródłowych. Eksport danych jest prostym i szybkim procesem, który może odbywać się automatycznie. Utworzone dane, bez przeszkód są publikowane na firmowym serwerze, w internecie lub w chmurze. Z danych może korzystać każdy użytkownik, który ma do tego uprawnienia poprzez komputer PC, laptopa lub urządzenie mobilne.

 

Co wyróżnia ten system?
Pomimo tego, że wachlarz rozwiązań oferowanych przez dostawców jest naprawdę duży, trzeba przyznać, że system CONTROL łączy w sobie różne zalety dając odbiorcy idealny i dopasowany produkt. Struktura CONTROL i model Power BI są doskonale dopasowane do siebie. System radzi sobie z całym procesem podnoszenia i udostępniania danych – bez wsparcia IT, bez dużych projektów, a do tego bez zbędnych tygodni i miesięcy oczekiwania. Warto zaznaczyć, że praca na tym rozwiązaniu jest praktycznie bezpłatna, ponieważ nie ma dodatkowych licencji systemu CONTROL, a koszty Microsoft są minimalne.

Jeżeli chodzi o możliwości użytkowania oprogramowania, to są one nieograniczone, do tego dostępne dla każdego i wszędzie, niezależnie od platformy, oprogramowania czy systemu operacyjnego. 
Każda firma może wdrożyć system w swoim własnym tempie, stopniowo wspomagając rozwój swojego przedsiębiorstwa. 
 

Oczekują Państwo dalszych informacji? Prosimy o KONTAKT.