• Start
 • Klienci
 • Konsolidacja finansowa, planowanie, budżetowanie i analizy dla Grupy AmRest
 • Konsolidacja finansowa, planowanie, budżetowanie i analizy dla Grupy AmRest

   

  „Wdrożone przez BI-Pro Consulting Group Sp. z o.o. rozwiązanie pomaga nam realizować procesy planowania, budżetowania i analiz finansowych dla celów Grupowych oraz kwartalnej konsolidacji finansowej Grupy Kapitałowej AmRest.

  Wcześniejsze próby wdrożenia w zakresie konsolidacji finansowej innych rozwiązań zostały porzucone w związku z niewystarczającą elastycznością i efektywnością w dopasowaniu się do zmieniających się realiów naszej Grupy."

  Mark Chandler
  Member of the Management Board, Chief Financial Officer, AmRest Holdings SE

  Mateusz Gzyl
  Group Consolidation Manager, AmRest Holdings SE

   

  Długo poszukiwaliśmy odpowiedniego rozwiązania oraz kompetentnego i sprawdzonego wykonawcy wdrożenia. Zarówno odbyte wizyty referencyjne, jak też zrealizowane przez konsultantów BI-Pro warsztaty ofertowe na podstawie zadań przygotowanych przez nasze zespoły Group Consolidation oraz Planning and Analysis potwierdziły szeroką funkcjonalność i dużą elastyczność zaproponowanych rozwiazań, a także wysokie kompetencje i odpowiedni potencjał zespołu BI-Pro Consulting Group, adekwatne do potrzeb wdrożenia w AmRest.

  Wojciech Kowalski
  Senior Project Manager, AmRest Holdings SE

  Miło nam poinformować, że do grona naszych klientów dołączyła Grupa AmRest, decydując się na wybór naszej firmy jako wykonawcy wdrożenia rozwiązania usprawniającego procesy planowania, budżetowania, analiz finansowych i konsolidacji finansowej w oparciu o system klasy CPM.

   

  Wdrożenie zostało podzielone na 3 etapy. W pierwszej kolejności odwzorowano proces wielowalutowej konsolidacji sprawozdań finansowych w ramach całej Grupy Kapitałowej AmRest - łącznie 37 podmiotów w 15 krajach. Następny etap wdrożenia dotyczył obszaru planowania, budżetowania, controllingu i analiz finansowych. Jako ostatni element wdrożenia przewidziano integrację wdrożonego rozwiązania z wykorzystywanym w Grupie AmRest systemem SAP w zakresie importu danych z wykonania.

   

  Wybór rozwiązania oraz realizatora wdrożenia w AmRest był poprzedzony rozbudowaną procedurą weryfikacyjną obejmującą prezentacje systemowe, warsztaty ofertowe oraz wizyty referencyjne.

   

  AmRest Holdings SE jest największą niezależną firmą prowadzącą sieci restauracji w Europie Środkowo-Wschodniej, zatrudniającą ponad 22 tysiące pracowników. Od 1993 roku Spółka rozwija portfolio takich marek jak KFC, Pizza Hut, Burger King, Applebee's i Starbucks, w oparciu o franczyzę i współpracę typu joint venture. AmRest jest właścicielem marki La Tagliatella, która rozwijana jest zarówno przez restauracje zarządzane przez Spółkę, jak i franczyzę. Obecnie AmRest zarządza 665 restauracjami w segmencie restauracji szybkiej obsługi (Quick Service Restaurants) i restauracji z obsługą kelnerską (Casual Dining Restaurants).
   

  Oczekują Państwo dalszych informacji? Prosimy o KONTAKT.