• Start
 • Systemy
 • POWER BI: analizy, wizualizacje, kokpity
 • Power BI - graficzne i czytelne przedstawienie danych firmy

  Power BI - nieograniczone możliwości modyfikowania i zarządzania danymi

  Power BI - czyli idealne rozwiązanie dla Twojej firmy

  • 1
  • 2
  • 3

  POWER BI: analizy, wizualizacje, kokpity

  Czym jest Power BI?

  System Power BI jest narzędziem do analizy biznesowej. Pozwala na dostęp do różnorodnych źródeł danych, które mogą być przekształcane przy użyciu wizualizacji, na czytelne oraz dynamiczne raporty. Zamiast przedstawiać dane w formie tabeli z wierszami i pełnymi cyfr kolumnami, te same informacje można zaprezentować wykorzystując: kolory, kształty i rozmiary obiektów graficznych. Wybór z szerokiej gamy wizualizacji pozwala wydobyć sens oraz zależności między złożonymi zjawiskami zachodzącymi w każdej organizacji.
   


  Zalety systemu

  Atutem tego rozwiązania jest możliwość tworzenia raportów przez użytkowników o różnym poziomie wiedzy informatycznej. System można również zasilić danymi z arkusza kalkulacyjnego, a następnie wykorzystując tabele przestawne i formuły znane z Excela, pracować nad ich modelowaniem. Inną przydatną funkcją, jest np. możliwość łączenia się z hurtowniami danych, tworzenie zapytań czy modelowanie danych wykorzystując do tego język DAX. Dla bardziej zaawansowanych użytkowników udostępniono obsługę języka „R”. Pracując z narzędziem, a tym samym doskonaląc swój warsztat, otrzymane rezultaty pozwalają na szybszą i dokładniejsza analizę. Efektem tych działań jest podejmowanie lepszych decyzji.
   


  Przewagą tego rozwiązania jest jego dynamiczny rozwój oraz szeroki dostęp do wiedzy. Co miesiąc udostępniana jest aktualizacja zawierająca nowe możliwości integracji ze źródłami danych oraz  ich modelowania. Równie często powstają nowe wizualizacje, a istniejące są wciąż udoskonalane. To sprawia, że system jest bardziej elastyczny, praca z nimi jest łatwiejsza, a efekty są widoczne dla każdego użytkownika. Publikacja aktualizacji jest poprzedzona filmem instruktażowym prezentującym nowe rozwiązania. Wiele problemów i pytań jest omawianych na bieżąco i rozwiązywanych na forach społeczności tworzonej przez użytkowników, ekspertów oraz twórców tych narzędzi. Pozwala to na samodzielna naukę i pracę na każdym etapie wdrażania. To wszystko sprawia, że użytkownik ma możliwość kreowania narzędzia, a nie jest jedynie eksploatorem przygotowanego rozwiązania.

   

   

  Podsumowując

  Power BI to nic innego jak zestaw funkcji umożliwiających kontrolę oraz monitorowanie całego przedsiębiorstwa, zwłaszcza pod kątem analiz biznesowych. Jest to idealne rozwiązanie dla firm, które importują dane z wielu źródeł. Usługa ta pozwala nie tylko przygotować raporty, ale również w szybki i łatwy sposób opracować analizę ad hoc. Zestawienia zarówno uproszczone, jak i rozbudowane oraz zaawansowane, mogą być publikowane, a przez to widoczne dla wybranych użytkowników. Dodatkowo wszystkie informacje mogą być odczytywane na urządzeniach mobilnych. Funkcja Power BI umożliwia rozwój przedsiębiorstw poprzez łatwy dostęp do wszystkich danych. Pozwala na podejmowanie odważnych decyzji z pełną wiedzą na temat aktualnych możliwości przedsiębiorstw. Na uwagę zasługuje również fakt, że wbudowane zabezpieczenia pozwalają na bezpieczne poruszanie się oraz przesyłanie danych w całej organizacji.

   

  Dowiedz się więcej nt. tego jak możemy pomóc Twojej organizacji we wdrożeniu Power BI.

   

  Bezpłatne DEMO na Twoich danych

   

  Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów proponujemy realizację bezpłatnego dema wybranych raportów, analiz, kokpitów, dashboardów na Państwa próbce danych:

  1. Dostarczasz nam wybraną próbkę swoich danych w dowolnych formacie (np. arkusz Excel, plik txt, baza danych itp.),
  2. Ustalamy jakie raporty, analizy, kokpity czy dashboardy Ciebie interesują i jakie masz potrzeby w zakresie ich parametryzacji,
  3. Implementujemy wybrane przykłady raportów, analiz, kokpitów, dashboardów na Twojej próbce danych,
  4. Prezentujemy dla Ciebie funkcjonalność przygotowanych raportów, analiz, kokpitów, dashboardów i wspólnie omawiamy dalsze możliwości ich rozbudowy.

  Zapraszamy do współpracy!

   

  Oczekują Państwo dalszych informacji? Prosimy o KONTAKT