• Start
 • Klienci
 • PZZ Herbapol S.A. usprawnia efektywne zarządzanie przedsiębiorstwem
 • PZZ Herbapol S.A. usprawnia efektywne zarządzanie przedsiębiorstwem

  Na mocy podpisanego w grudniu 2017 kontraktu, konsultanci firmy BI-Pro przygotują kompletny system do planowania i rozliczania poszczególnych budżetów przychodowych i kosztowych dla całej firmy. Oprócz tego nowe oprogramowanie pozwoli użytkownikom biznesowym Herbapolu Poznań na tworzenie zaawansowanych analiz i raportów o stanie spółki bez konieczności angażowania do tego celu specjalistów z działu IT.  PZZ  HERBAPOL S.A. dołącza do grona użytkowników systemu wspomagającego zarządzanie efektywnością. Wdrożenie realizują konsultanci wrocławskiej firmy BI-Pro Consulting Group, a jego celem jest m.in. skrócenie oraz usprawnienie procesów budżetowania i analizy biznesowej.

   
   

  "Herbapol Poznań to firma z wieloletnim doświadczeniem, bogatymi tradycjami, uznanymi produktami i liczną grupą odbiorców. Jesteśmy świadomi, że dalszy rozwój spółki wymaga zastosowania najnowszych rozwiązań informatycznych oraz  metod zarządzania. Stąd między innymi decyzja o inwestycji w system. Wybrane przez nas oprogramowanie będzie wykorzystywane do planowania i rozliczania budżetów, tworzenia sprawozdań finansowych spółki, a także będzie ważnym wsparciem w podejmowaniu decyzji biznesowych. Dodatkowo, powstanie kompleksowy system analityczny z możliwością przyszłej jego rozbudowy o nowe obszary, który pozwoli m.in. na śledzenie sytuacji ekonomicznej, np. w odniesieniu do  poszczególnych produktów, rynków zbytu, kanałów dystrybucji. Wszystkie analizy będą dostępne w dowolnie wybranym momencie i dla dowolnie wybranych okresów rozliczeniowych, zintegrowane z systemem raportowania, który zastąpi dotychczasowe i mniej wydajne narzędzia stosowane w naszej firmie." – mówi Tomasz Kaczmarek, Członek Zarządu PZZ Herbapol S.A.

   
  Dlaczego BI-Pro?
  "Poszukując właściwego oprogramowania wspomagającego proces budżetowania oraz analiz biznesowych, zwróciliśmy szczególną uwagę na elastyczność systemu, dającą ogromne możliwości konfiguracyjne. Zależało nam na uniezależnieniu naszego zespołu ds. controllingu od konsultantów zewnętrznych i działu IT. Ponieważ zapotrzebowanie na informację w wymagającym otoczeniu rynkowym wiąże się z jego szybką dostępnością oraz przy uwzględnieniu różnych zmiennych, stąd tak ważna dla nas łatwość generowania i konfigurowania danych przez naszych specjalistów.
  Co istotne jest to system wykraczający poza typowy Business Intelligence, dlatego wybraliśmy go ze względu na szersze plany jego wykorzystania w przyszłości, zwłaszcza w obszarach zarządzania procesami w Spółce.
  – Marzena Zujewska, Dyrektor Finansowy w PZZ  HERBAPOL S.A.  
   
  Stan prac
  Obecnie trwa etap analizy przedwdrożeniowej mający na celu opracowanie docelowego modelu systemu, a zakończenie projektu planowane jest na wrzesień 2018 roku.

   

  Oczekują Państwo dalszych informacji? Prosimy o KONTAKT