• Start
 • Klienci
 • Raportowanie w firmie ESV S.A.
 • Raportowanie w firmie ESV S.A.

  Wśród naszych klientów jest firma ESV S.A., która prowadzi swoją działalność w obszarze energetyki. Spółka działa na rynku polskim już od ponad 20 lat, jako niezależny dystrybutor energii. Poza tym przedsiębiorstwo świadczy również usługi z zakresu doradztwa w obszarze budowy i modernizacji sieci elektroenergetycznej. 

   

  Spółka postanowiła wprowadzić w swoje struktury system controllingowy, którego głównym zadaniem jest wsparcie dla obszarów zajmujących się raportowaniem oraz wyliczeniem marży. 
   

  Źródło: www.esv.pl

  Cały etap wdrożenia nowego rozwiązania został podzielony na kilka części. Harmonogram prac, a tym samym pierwszy etap implementacji oprogramowania związany był z zarządzaniem kosztami rodzajowymi. Wśród nich został uwzględniony podział na: MPKi, Spółki oraz rejony. Praca w tym zakresie oraz import danych z wykonania pozwala na tzw. zejście do szczegółowych danych, a przez to drążenie uzyskanych wyników.


  Cały proces zawiera plany z poprzedniego roku oraz na kolejny okres, które do tej pory były tworzone w arkuszach kalkulacyjnych. Plany przygotowywane dotychczas w Excelach zostały w prosty sposób zaczytane do systemu, aby umożliwić zestawianie danych budżetowych z rzeczywistymi. System został przygotowany tak, aby kolejne budżetowanie odbyło się przy pełnym jego wsparciu.


  Aktualnie jesteśmy w trakcie kolejnego już etapu wdrożenia, a prowadzone prace są w zaawansowanym momencie, który stopniowo pozwala nam zakończyć również i ten rozdział. Pozwoli to nam wesprzeć ESV w wyliczeniu marży na przecięciu następujących miar, takich jak: spółka, rejon, taryfa, umowa, klient oraz płatnik.

   

  Zapraszamy do kontaktu wszystkie firmy zainteresowane naszymi rozwiązaniami.