• Start
 • Systemy
 • Reporting Services: automatyzacja raportowania
 • Reporting Services - przeglądaj raporty, raporty mobilne, wskaźniki KPI

  Reporting Services - skonfiguruj zabezpieczenia oparte na rolach, które określają dostęp do elementów

  Reporting Services - wyszukuj, drukuj i subskrybuj raporty

  • 1
  • 2
  • 3

  Reporting Services: automatyzacja raportowania

  SQL Server Reporting Services (SSRS) dostarcza zestaw narzędzi i usług, które tworzą, udostępniają i zarządzają raportami mobilnymi i stronicowymi.

   

   

  Twórz, udostępniaj i zarządzaj raportami mobilnie i stacjonarnie

   

  Rozwiązanie SSRS w sposób elastyczny dostarcza odpowiednich informacji właściwym użytkownikom. Użytkownicy mogą korzystać z raportów za pośrednictwem przeglądarki internetowej, urządzenia mobilnego lub poczty elektronicznej.

  Usługi raportowania SQL Server Reporting Services oferują zaktualizowany pakiet produktów:

  • "Tradycyjne" raporty na stronach internetowych aktualizowane w czasie rzeczywistym, dzięki czemu można tworzyć nowocześnie wyglądające raporty, z najnowszymi narzędziami i nowymi funkcjami ich opracowywania.
  • Nowe raporty mobilne o responsywnym układzie, który dostosowuje się do różnorodnych urządzeń i metod ich obsługi.
  • Nowoczesny portal internetowy, który można obejrzeć w każdej nowoczesnej przeglądarce. W nowym portalu można organizować i wyświetlać mobilne lub stacjonarne raporty z Reporting Services oraz wskaźniki KPI. Na portalu można również przechowywać arkusze kalkulacyjne Excel.

   

   

  Raporty stacjonarne

   

  Reporting Services kojarzone są z "tradycyjnymi" raportami w formie arkuszy, idealnymi dla dokumentów o stałym układzie, zoptymalizowanych pod kątem drukowania, takich jak pliki PDF i Word.

  Teraz możesz tworzyć nowocześnie wyglądające raporty z nowymi, zaktualizowanymi funkcjami, korzystając z kreatora raportów lub kreatora raportów w narzędziach SQL Server Data Tools (SSDT).

  • Zaktualizowano wszystkie domyślne style i palety kolorów, więc utworzysz raporty w nowym, minimalistycznym, nowoczesnym stylu.
  • Zaktualizowano panel parametrów, dzięki czemu masz większą swobodę w zarządzaniu nimi.
  • Można eksportować do nowych formatów, takich jak PowerPoint. Wizualizacje w programie PowerPoint są interaktywne i edytowalne, a nie tylko zrzutami ekranu.
  • Możesz stworzyć hybrydowe usługi Power BI/Reporting Services: Zamiast odtwarzać raporty z usług raportowania na miejscu w Power BI, możesz przypiąć wizualizacje z tych raportów do pulpitów Power BI. Następnie możesz monitorować wszystko w jednym miejscu na kokpicie menadżerskim Power BI.

   

   

  Raporty mobilne

   

  Komputery przenośne spowodowały zmianę urządzeń, które są nam potrzebne do pracy, co oznacza, że dziś ludzie mają inne potrzeby w zakresie sprawozdawczości. Stały układ raportu nie działa dobrze, gdy wprowadzasz go na tablet czy telefon. Coś zaprojektowanego dla szerokiego ekranu komputera PC nie jest optymalnym rozwiązaniem w przypadku małego ekranu telefonu, który jest nie tylko mniejszy, ale także posiada inną orientację obrazu.

  To, czego potrzebujesz w przypadku tych zmiennych warunkach wyświetlania, to responsywny układ, który dostosowuje się do różnych rozmiarów i orientacji ekranu. W tym celu dodano nowy typ raportu: raporty mobilne, oparte na technologii Datazen, zintegrowaną z platformą SSRS. Możesz przenieść istniejące raporty Datazen do usług raportowania za pomocą SQL Server Migration Assistant for Datazen.

  Raporty te tworzone są w nowej aplikacji Mobile Report Publisher. Następnie w natywnych aplikacjach Power BI dla urządzeń mobilnych dla Windows 10, iOS, Android i HTML5, możesz uzyskać dostęp do danych, które posiadasz w Power BI, chmurze lub SSRS.

  Podczas tworzenia wizualizacji, Mobile Report Publisher automatycznie generuje przykładowe dane. Funkcja ta pozwala zobaczyć, jak wizualizacja będzie wyglądać z Twoimi danymi i jakie dane dobrze sprawdzają się w każdej wizualizacji.

   

   

  Portal internetowy

   

  Dla użytkowników końcowych usług raportowania w trybie natywnym, pierwsze wrażenie robi portal internetowy, który można obejrzeć w większości przeglądarek. W nowym serwisie można uzyskać dostęp do wszystkich usług raportowania w wersji mobilnej, raportów ze stronami internetowymi i kluczowych wskaźników wydajności (KPI). Wskaźniki KPI mogą naświetlić kluczowe wskaźniki biznesowe na pierwszy rzut oka już w przeglądarce, bez konieczności otwierania raportu.

  Nowy serwis internetowy jest całkowitym przekształceniem Report Managera. Teraz jest to jednostronicowa, oparta na standardach aplikacja HTML5, do obsługi której nowoczesne przeglądarki są przystosowane: Microsoft Edge, Internet Explorer 10 i 11, Chrome, Firefox, Safari i wszystkie najpopularniejsze przeglądarki.

  Zawartość portalu internetowego jest uporządkowana według typu:

  • raporty na stronach internetowych
  • raporty mobilne
  • KPI
  • arkusze kalkulacyjne Excel
  • wspólne zbiory danych
  • wspólne źródła danych

  Można je bezpiecznie przechowywać i zarządzać nimi tutaj, w tradycyjnej hierarchii folderów. Oznacz swoje ulubione raporty, aby uzyskać do nich szybki dostęp. Osoby z odpowiednimi uprawnieniami są w stanie zarządzać i administrować treścią SSRS.

  Nadal możesz zaplanować przetwarzanie raportów, uzyskać dostęp do raportów na żądanie i subskrybować publikowane raporty w nowym portalu internetowym.

   

  Cechy programowania Reporting Services

   

  Skorzystaj z funkcji programowania usług raportowania, aby rozszerzyć i dostosować funkcje raportowania. Korzystaj z interfejsów API SSRS, aby zintegrować lub rozszerzyć przetwarzanie danych i raportów w niestandardowych aplikacjach.

   

  Bezpłatne DEMO na Twoich danych

   

  Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów proponujemy realizację bezpłatnego dema wybranych raportów, analiz, kokpitów, dashboardów na Państwa próbce danych:

  1. Dostarczasz nam wybraną próbkę swoich danych w dowolnych formacie (np. arkusz Excel, plik txt, baza danych itp.),
  2. Ustalamy jakie raporty, analizy, kokpity czy dashboardy Ciebie interesują i jakie masz potrzeby w zakresie ich parametryzacji,
  3. Implementujemy wybrane przykłady raportów, analiz, kokpitów, dashboardów na Twojej próbce danych,
  4. Prezentujemy dla Ciebie funkcjonalność przygotowanych raportów, analiz, kokpitów, dashboardów i wspólnie omawiamy dalsze możliwości ich rozbudowy.

  Zapraszamy do współpracy!

  Oczekują Państwo dalszych informacji? Prosimy o KONTAKT